https://szczesliwemacierzynstwo.pl

I Ogólnopolski Dzień Spaceru

8 czerwca 2014 roku w wyjątkowych miastach Polski:  Warszawie, Zabrzu, Zamościu, Jeleniej Górze, Gdańsku, Bełchatowie będziemy świętować I OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ SPACERU

Wydarzenie, którym chcemy wspólnie promować zmiany kulturowe oraz zdrowy styl życia.

Otwieramy dla spacerujących obiekty:

 • Warszawa – Ogrody Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
 • Zabrze – Miejski Ogród Botaniczny
 • Jelenia Góra – Muzeum Przyrodnicze
 • Gdańsk – Park Reagana
 • Bełchatów – Park przy Dworku Olszewskich
 • Zamość – Trasa Turystyczna w Oficynie Ratusza

najpiękniejsze tereny do spacerowania w miastach partnerskich oraz miejsca, które na co dzień znajdują się w strefie biletowanej. Wszystko po to aby:

 • Uwolnić endorfiny
 • Obniżyć hormon stresu
 • Poprawić kondycję
 • Zadbać o swoje serce
 • Spędzić miły czas w dobrym towarzystwie 

Dlaczego?

Spędzamy coraz więcej  czasu w pracy, przed telewizorem , jesteśmy coraz mniej aktywni, a to właśnie brak aktywności fizycznej podwaja ryzyko chorób serca! Możemy to wspólnie naprawić poprzez zachęcenie naszych bliskich do udziału w I Ogólnopolskim Dniu Spaceru.

Zasznurujmy buty, wstańmy i spacerujmy.

*Spacerowiczów namawiamy do tego aby dzielili się swoimi doświadczeniami i zdjęciami na naszym FB

Odeta Moro-Figurska
Prezes Zarządu Fundacji
Szczęśliwe Macierzyństwo

 

WARSZAWA – otwieramy Ogrody Pałacu w Wilanowie. Zapraszamy na spacer mieszkańców Warszawy szukających odpoczynku i wytchnienia od wielkomiejskiego życia. W godz. 11.00 – 14.00 wstęp wolny.
Burmistrz Dzielnicy Warszawa Wilanów objął patronat honorowy nad akcją.

ZABRZE – otwieramy Miejski Ogród Botaniczny w godz. 11.00 –17.00. Zapraszamy do ogrodu mającego 76 lat, w którym na powierzchni 6 ha można podziwiać zbiory roślin zielnych, krzewów i drzew oraz roślin szklarniowych.

JELENIA GÓRA – zapraszamy do Muzeum Przyrodniczego. W godz. 13.00 – 15.00 otwieramy Wirtualne Muzeum Barokowych Fresków na Dolnym Śląsku. Przedstawione malowidła będzie można oglądać w postaci wirtualnych panoram 360 stopni, tworzących złudzenie bezpośredniego przebywania wewnątrz każdego z prezentowanych obiektów. W tej formie zorganizowana placówka jest jedną z nielicznych, nie tylko w regionie, czy w Polsce, ale też w Europie.
Prezydent Miasta Jeleniej Góry objął patronat honorowy nad akcją.

GDAŃSK – zapraszamy do Parku Reagana, w godz. 11.00 do 15.00. Instruktorzy fitness zademonstrują jak wzbogacić spacer o inne rodzaje aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, jak włączyć proste ćwiczenia wzmacniające i rozciągające bez sprzętu jak wykorzystać otaczającą nas elementy w przyrodzie tj. drzewa, ławki, barierki, itp.
Prezydent Miasta Gdańska objął patronat honorowy nad akcją.

ZAMOŚĆ – otwieramy Trasę Turystyczną w Oficynie Ratusza. Bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem od godz. 10.00 –16.600. Wejście o każdej pełnej godzinie.

BEŁCHATÓW – trasa: Pl. Narutowicza – Park przy Dworku Olszewskich – Ścieżkami Parku, wzdłuż rzeki Rakówki – Pl. Narutowicza. Start godz.: 16.00. Na zakończenie zapraszamy na Festyn „Zdrowa niedziela”, podczas którego można będzie zbadać swoje zdrowie.

 

Wszystkim zainteresowanym spcerowiczom wykonamy bezpłatne badanie ciśnienia krwi!

Dodaj komentarz