https://szczesliwemacierzynstwo.pl

Rok 2011

W 2011 r., po raz szósty, Fundacja „Szczęśliwe Macierzyństwo” przeprowadziła akcję społeczną „Szczęśliwa mama = Szczęśliwe dziecko”.

Akcje nie mogłyby się odbyć, bez zaangażowania wielu osób. Wszystkim osobom, które wsparły nasze działania i przyczynili się do realizacji projektu serdecznie dziękujemy. Wszczególności dziękujemy p. Annie Kosacz i p. Piotrowi Kisterowi za osobiste zaangażowanie i profesjonalizm. Dziękujemy wszystkim osobom odpowiedzialnym za przygotowanie i organizację prowadzonych akcji w poszczególnych centrach, p. Emilii Szkudlarek, p. Katarzynie Feczko, p. Agnieszce Kromolickiej, p. Dagmarze Starobrat, p. Ewelinie Krawczyk, p. Marcie Ujmie i p. Beacie Podleśnej.

Dziękujemy wszystkim ekspertom, szkołom rodzenia, klubom fitness i klubom chustowania

Ogromne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów, bez ich pomocy zorganizowanie akcji nie byłoby możliwe.

Celem prowadzonych akcji społecznych było:

 • zwrócenie uwagi kobiet w ciąży na konieczność przeprowadzania badań profilaktycznych w czasie jej trwania, ochrona zdrowia mamy
 • poszerzanie wiedzy na temat zdrowia, pielęgnacji i rozwoju dzieckaLokalizacje prowadzonych akcji społecznych
  • Centrum Handlowe „Port Łódź” – 09/10 kwietnia
  • Centrum Handlowe „Sosnowiec PLAZA” – 07 maja
  • Centrum Handlowe „Ruda Śląska PLAZA” – 14 maja
  • Centrum Handlowe „Kraków PLAZA” – 21/22 maja
  • Centrum Handlowe „Poznań PLAZA” –
  • Centrum Handlowe „Sadyba Best Mall” – 09 października

Przebieg spotkań

Badania USG

Do wykonywania badań przygotowane zostały 2 gabinety. Dla wielu rodziców wykonywane badania, było pierwszym spotkaniem „twarzą w twarz” ze swoim dzieckiem. W trakcie prowadzonej akcji w 2011 r. wykonaliśmy łącznie około 540 badań USG. Wielu z nich ze wzruszeniem opuszczało nasze gabinety. Otrzymaliśmy wiele dowodów wdzięczności.

Porady ekspertów

Współcześni rodzice, starannie przygotowują się do powiększenia rodziny. Matki mają instynkt macierzyński, który podpowiada im jak kochać dziecko i „wspierać” jego rozwój, ale często brak im wiedzy, w jaki sposób robić to prawidłowo.
Nasi eksperci starali się bardziej doradzać przyszłym rodzicom niż mówić co mają robić, ale jednocześnie podkreślać, że rodzice, a przede wszystkim matki, mają intuicję, którą powinny się kierować. Starali się przede wszystkim wspierać rodziców w ich własnych wyborach. W przygotowanych punktach konsultacyjnych porad udzielali: położna, pielęgniarka rodzinna, konsultant laktacyjny, fizjoterapeuta, dietetyk, instruktor pierwszej pomocy pediatrcznej, podolog, instruktor chustownaia, psycholog, doula. Szacujemy, że w trakcie prowadzonych akcji w 2011 r. z porad naszych ekspertów skorzystało ok. 1800 osób.

Instruktaż masażu niemowlęcia

Dotyk jest naturalną formą wyrażania uczuć wobec naszego maleństwa, a kontakt fizyczny zaczyna mu się kojarzyć z miłością. Masaż jest najczulszą formą dotyku. W trakcie prowadzonych akcji, rodzice mogli zapoznać się z technikami bezpiecznego masażu niemowlęcia. Prawidłowo wykonany masaż pomaga maluchowi w wielu niemowlęcych dolegliwościach.

Instruktaż bezpiecznej kąpieli

Prezentowane instruktaże bezpiecznej kąpieli oraz masażu niemowlaka były doskonałą okazją do „poćwiczenia” właściwych technik pielęgnacji. W kąpieli „na sucho” prezentowaliśmy wszystkie etapy bezpiecznej kąpieli. Przyszli rodzice chętnie angażowali się w praktykowanie tej czynności na fantomie lalki.

Prezentacja sposobów wiązania chust

Jeśli ktoś miał wątpliwości czy chustowanie niemowląt jest bezpieczne, nasza akcja pokazała zalety i zalecenia do chustowania. Instruktorki z kolorowymi chustami niestrudzenie prezentowały techniki chustowania niemowląt. Czy wszystkich udało się przekonać??? Wielu odeszło z przekonaniem, że warto.

Rodzinne badanie stóp

Po raz drugi zaprosiliśmy do udziału podologa. Zainteresowanie poradami było bardzo duże. Wielu z nas poznało pracę pani podolog, która niestrudzenie, obok konsultacji, wykonywała masaże zmęczonych stóp naszych ciężarnych.

Sesje zdjęciowe

Po raz pierwszy wykonywaliśmy profesjonalne sesje zdjęciowe. Dla wielu rodziców była to okazja do zrobienia pierwszego wspólnego zdjęcia od czasu, kiedy dowiedzieli się że zostaną rodzicami.

Konkursy

Podczas akcji prowadzone były liczne konkursy. Mamy chętnie brały w nich udział. Nasi sponsorzy przygotowali wiele atrakcyjnych nagród, m.in.: zaproszenia do szkoły rodzenia, zestawy kosmetyków do pielęgnacji niemowląt, zestawy kosmetyków do pielęgnacji skóry przyszłej mamy, zestawy antybakteryjnych preparatów, chusty do noszenia niemowląt, pufy.

Wielu rodziców odwiedzało nas ze swoimi pociechami :)

W 2012 roku nasze akcje będą kontynuowane.

no images were found