Macierzyństwo – co musisz wiedzieć gdy pojawi się dziecko

W naszym rozdziale przyjrzymy się, przez co przechodzą matki przed i po przyjściu na świat dziecka. Porozmawiamy o tym, co dzieje się z matką w czasie ciąży, porodu i połogu – kiedy zmienia swój świat. Porozmawiamy również o tym, jak obchodzi się dziecko, od kogo pochodzi, a także w jaki sposób możesz pomóc swojej nowej matce dostosować się w nowy sposób.

80% kobiet urodzi w swoim życiu. Urodziliśmy się, by być matką i chcemy, aby życie naszych dzieci było wspaniałe.

Czym więc jest macierzyństwo? Macierzyństwo to kobieta, która rodzi własne dziecko. To wtedy, gdy urodziło się Twoje dziecko, a Ty nosisz je do domu.

Jest to również moment, w którym Twoje dzieci stają się niezależne, a Ty czujesz się jak dorosła, co wymaga zrozumienia, jak doszło do ciąży i co dokładnie robiłaś przez cały czas trwania ciąży. Dowiesz się o tych rzeczach, o których nie mówiono ci w szkole ani w okresie nastoletnim.

Macierzyństwo pełne jest różnorodnych emocji – szczęścia, smutku, miłości i wrogości.

Kobiecie nie zawsze jest łatwo mieć dziecko. Może to być dla niej bardzo niewygodne i powodować wiele komplikacji. Jednak nie ma nic gorszego niż stres związany z byciem zbyt młodym, aby mieć dzieci i brakiem odpowiednich informacji do podejmowania świadomych decyzji dotyczących macierzyństwa i rodzicielstwa.

„Dzieci to malutkie rzeczy o ogromnych mocach” – powiedziała Moniquei de Oliveira, dyrektor ds. cyfrowych w Luiza Editorial w Brazylii, która napisała to zdanie wraz ze swoim odpowiednikiem w Nowym Jorku. tak skoncentrowany, że schudniesz. Często słyszymy, że to

Myślenie o macierzyństwie jako o zabawnym i ekscytującym doświadczeniu zmieniło się z biegiem czasu. Dziecko przychodzi jako niespodzianka i zaskakuje matkę.

Chociaż narodziny nie są ekscytującym wydarzeniem, są miliony chwil, kiedy czujemy się nimi podekscytowani, jednym z nich jest pierwszy raz, kiedy trzymamy nasze dziecko w ramionach. To nawet lepsze niż moment, w którym otrzymujemy wszystkie te piękne prezenty – książki, jedzenie czy zabawki. Za każdym razem, gdy urodzimy nasze dziecko, będziemy świadkami jednego z najwspanialszych cudów natury.

A potem jest mała wiązka radości, która sprawiała, że płakaliśmy prawie codziennie przez tygodnie i miesiące po tym, jak stała się częścią naszego życia. A potem nadchodzi moment, w którym każda nowa mama po raz pierwszy patrzy na swoje dziecko

Temat „macierzyństwa” jest ważny dla naszego społeczeństwa. Ale co właściwie oznacza termin w sposób szczegółowy? Co trzeba zrobić, żeby być dobrą matką? Czy możesz być dobrą matką, jeśli nie jesteś na to przygotowana, gdy urodzi się dziecko?

Społeczeństwo staje się coraz bardziej zaawansowane technologicznie, a my stoimy przed nową erą macierzyństwa – czasem, kiedy w Twoim domu pojawia się dziecko. Wtedy pewne rzeczy się zmienią. Musisz dbać zarówno o siebie, jak io swoje dziecko, aby nie musieć się o nie ciągle martwić.

Kiedy zajdziesz w ciążę, powinnaś poświęcić trochę czasu na przygotowanie się mentalnie i emocjonalnie na narodziny dziecka. Musisz zrozumieć, że ciąża to czas, w którym będziesz narażona na wszystko, począwszy od różnych faz – poranne nudności, nudności, łaknienie (i wiele innych), a wszystko to stanie się w ciągu zaledwie kilku dni. Są pewne rzeczy, które mogą pomóc w przebiegu ciąży i właściwe leczenie objawów: w tym spożywanie odpowiednich pokarmów, dbanie o siebie, wystarczająca ilość snu i unikanie stresu.

W młodym wieku matka musi wiedzieć, czego potrzebuje, aby wychować zdrowe dziecko. Jest to o wiele bardziej skomplikowane, niż się wydaje na pierwszy rzut oka. W czasie ciąży matka potrzebuje wszelkiego rodzaju informacji, które pomogą jej znacznie ułatwić to przejście i jak najszybciej się uspokoić. Potrzeba informacji jest wielka, gdy planujesz przygotowania i przygotowania przedporodowe.

Macierzyństwo to bardzo ekscytujące i wymagające doświadczenie, którego nie chcesz przegapić. Prawdopodobnie nie śpisz późno w nocy, martwiąc się o dziecko lub inne obowiązki dla swojej rodziny, więc spodziewaj się bezsennych nocy!

Z drugiej strony istnieją również pewne negatywne aspekty macierzyństwa, takie jak wyczerpanie fizyczne i emocjonalne spowodowane długimi godzinami pracy. Brak możliwości nawiązania więzi z dziećmi i spędzanie dużej ilości czasu przed komputerem może powodować stres. Aby przezwyciężyć te problemy, będziesz potrzebować więcej możliwości snu i relaksu. Dobrymi metodami, które mogą pomóc w dokonaniu tego przejścia, są terapia poznawczo-behawioralna (CBT), joga, medytacja, techniki relaksacyjne, a nawet programy edukacji wczesnodziecięcej.

Related Post