https://szczesliwemacierzynstwo.pl


„Mama w Szkolnej Ławce” to wspólna inicjatywa marki Mustela® i Fundacji Szczęśliwe Macierzyństwo. Celem tej unikatowej w skali całej Polski akcji jest pomoc w zdobyciu wykształcenia młodym mamom, które nie mają na to własnych środków, aby mogły stworzyć swoim dzieciom prawdziwy dom i zadbać o ich lepszą przyszłość. Zdając sobie sprawę, jak ciężkie jest położenie nastoletnich matek, które nie ukończywszy szkoły i nie mając żadnych kwalifikacji, nie mogą podjąć pracy i utrzymać swojego dziecka, marka Mustela® wraz z Fundacją Szczęśliwe Macierzyństwo postanowiły pomóc im w zdobyciu  wykształcenia. W ramach projektu powstanie fundusz „Mama w Szkolnej Ławce”, z którego środki na kontynuację edukacji młodych mam będą każdorazowo ustalane i dopasowywane do ich potrzeb. Uczestniczki programu będą mogły liczyć na sfinansowanie np. ukończenia policealnej szkoły zawodowej lub technikum zaocznego, zakupu podręczników, czy kursu obsługi komputera.

W jaki sposób wziąć udział w programie.

Warunkiem wzięcia udziału w programie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wysłanie go na adres mailowy: mamawszkolnejlawce@gmail.com

W ciągu trzech tygodni od daty wysłania formularza zostanie udzielona odpowiedź, czy młoda mama zakwalifikowała się do drugiego etapu (rozmowa kwalifikacyjna). Informacje o szczegółowym jej przebiegu i kolejnych krokach zostaną przekazane drogą mailową lub telefoniczną.

30. maja br. w auli XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie odbyła się konferencja inaugurująca program „Mama w Szkolnej Ławce”.

Na konferencji prasowej rozpoczynającej projekt wystąpili przedstawiciele organizatorów, pani Odeta Moro-Figurska – Założycielka Fundacji Szczęśliwe Macierzyństwo oraz pani Beata Cywińska-Durczak – Dyrektor Generalny Laboratoires Expanscience Polska – marka Mustela®. Uczestnicy spotkania mogli również zapoznać się z informacjami o pierwszych podopiecznych programu. Gościem specjalnym wydarzenia była pedagog, seksuolog i doradca rodzinny, pani Ewa Żeromska.

Zapoznaj się z regulaminem naszej akcji.

no images were found