https://szczesliwemacierzynstwo.pl

Bajki w trasie

Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo Odety Moro-Figurskiej przygotowała płytę z bajkami edukacyjnymi, która umili jazdę samochodem nie tylko dzieciom, ale też ich rodzicom.
Bajki były zawsze dla dzieci źródłem wiedzy o otaczającym je świecie, uczyły że w lesie jest niebezpiecznie, że zło zawsze zostanie ukarane a dobro nagrodzone. Niestety baśnie Braci Grimm czy Hansa Christiana Andersena powstałe ponad 100 lub nawet 200 lat temu nie spełniają już tego zadania. Dlatego stworzyliśmy bajki które pomogą dzieciom radzić sobie w różnych sytuacjach jakie niesie ze sobą bycie dzieckiem w XXI wieku. Zawarte na płycie historie z pewnością dostarczą wiele tematów do rozmowy dzieci i rodziców.

Autorem bajek jest Leszek Zdun, aktor i scenarzysta, a merytoryczny nadzór nad ich treścią sprawowała dr Magdalena Wegner-Jezierska, psycholog, adiunkt Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Specjalizuje się w komunikacji interpersonalnej, ze szczególnym uwzględnieniem relacji w rodzinie. Prowadzi specjalistyczne poradnictwo psychologiczne w zakresie wychowywania dzieci.
W Państwa ręce oddajemy zestaw 12 bajek. Przygotowanych specjalnie z myślą o dzieciach w wieku od 2 do 6 lat i od 6 do12 lat.

Bajki zostały stworzone z specjalnie z myślą o długich i męczących podróżach samochodowych. Są czytane przez naszych Przyjaciół, wśród których znajdą Państwo osoby znane i lubiane:

Antek Słoneczko – Edyta Olszówka
posłuchaj fragmentu

Jedwabny Szal – Paweł Małaszyński
Pogodny Burek – Przemysław Saleta
Przyjacielska Pomoc – Pascal Brodnicki
Rycerski Kodeks – Mariusz Sokołowski
Smutny Bałwanek – Anna Popek, Michał Olszański
Na Skraju Nieba – Ryszard Kalisz
Maszyna Czasu – Beata Chmielowska-Olech
Majowy Zawrót Głowy – Odeta i Michał Figurscy
Magiczny Kamień – Magdalena Różczka
Gimnastyka – Włodzimierz Szaranowicz
Bunt Zabawek – Anna Guzik
posłuchaj fragmentu

Od 15 lutego są dostępne w sklepach EMPIK i Media Markt w całej Polsce.
Każda kupiona płyta to pomoc w prowadzonej przez Fundację Szczęśliwe Macierzyństwo akcji Szczęśliwa Mama = Szczęśliwe Dziecko w ramach której kobiety w ciąży mogą skorzystać m.in. z bezpłatnych badań USG (w tym nowoczesnych badań USG 4D)

Ta płyta nie powstałaby bez pomocy naszych przyjaciół i partnerów: Policji, firmy Wola i Agencji Concept Media.

Jesteśmy przekonani, że polskie dzieci i ich rodzice, a także szersza publiczność uzna zaangażowanie policji za ważne dla profilaktyki wypadków i ogromnie sympatyczne, ocieplające wizerunek stróży prawa. – podinspektor dr Mariusz Sokołowski Rzecznik prasowy komendanta głównego Policji

„Jesteśmy zakładem produkcyjnym z długoletnią tradycją i doświadczeniem w produkcji rajstop i skarpet. Szczególnie miłymi i ważnymi dla nas klientami są dzieci.
Naszym głównym mottem i celem jest troska o dzieci i z chęcią wspieramy wszelkie formy działań w tym zakresie. Dlatego z największą ochotą przyjęliśmy zaproszenie od Pani Odety Moro-Figurskiej i prowadzonej przez nią Fundacji „Szczęśliwe Macierzyństwo” do udziału w akcji społecznej dla dzieci w podróży. Z radością podjęliśmy się roli sponsora przy wydaniu płyty „Bajki w trasie i na czasie”. Traktujemy to jako duży zaszczyt i jesteśmy dumni z tego, że Zakłady Wola cieszą się dużym zaufaniem i uznaniem wśród instytucji charytatywnych”
. – Wola Sp. z o.o. partner akcji.

Partnerzy medialni
twojedzieckoSM