https://szczesliwemacierzynstwo.pl

Płyta do zjedzenia

Szanowni Rodzice!

Oddajemy w Wasze ręce pierwszą na świecie „Płytę do zjedzenia”. Jest smaczna i dobrze zbilansowana, jak zdrowy posiłek. Ma w sobie mnóstwo substancji budulcowych i energetycznych, których Wasze dzieci potrzebują do prawidłowego rozwoju.

„Płyta do zjedzenia” przekona Wasze dzieci do zdrowej diety. To świetna zabawa, a nie kolejny nudny wykład o zdrowym odżywianiu. Płyta, którą trzymacie w ręku to nie tylko słuchowisko, zabawne teksty, szybko wpadające w ucho piosenki, to przede wszystkim misja, jaką chcemy zaszczepić w najmłodszym pokoleniu. Nie chcemy wyłącznie edukować, chcemy bawić i edukować. Chcemy, aby znane głosy rozbrzmiały w każdym polskim domu.

 • Z raportu WHO, sporządzonego na podstawie badań na grupie 207 tysięcy 11-, 13- i 15-latków z 39 krajów, wynika, że w Polsce jest najwyższy odsetek 11-latków z nadwagą
 • Złe nawyki żywieniowe i brak ruchu często zamieniają się w otyłość
 • Niewłaściwa dieta, nadwaga może być przyczyną ponad 80 chorób u dzieci i dorosłych
 • Osoby, które stosują niewłaściwą dietę częściej chorują na depresję

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY W ŻYWIENIU DZIECI:

 1. Nieregularne jedzenie, podjadanie pomiędzy posiłkami
 2. Podawanie dziecku mało wartościowych posiłków, duży udział w diecie żywności wysoko przetworzonej i produktów typu fast food
 3. Monotonna, źle zbilansowana dieta
 4. Zbyt mała ilość mleka i produktów mlecznych
 5. Nadmierne spożycie soli
 6. Zbyt duża ilość cukru i słodyczy
 7. Mały udział warzyw w diecie
 8. Nadmiar tłuszczów zwierzęcych
 9. Picie dużej ilości słodkich napojów
 10. Siedzący tryb życia, mała aktywność fizyczna

„Płyta do zjedzenia” w zamierzeniu ma walczyć z negatywnymi następstwami niewłaściwych nawyków żywieniowych wśród dzieci i karmiących ich dorosłych. To bajkowe mini-vademecum wiedzy, często oczywistej, ale wciąż niestosowanej w naszej diecie codziennej. Bo nawyki żywieniowe, których nauczymy nasze dzieci będą miały wpływ na ich rozwój, na kondycję organizmu oraz zdolność uczenia się i koncentracji. Utrwalanie zasad zdrowego odżywania od najmłodszych lat jest skuteczną profilaktyką nadwagi i otyłości oraz wielu innych problemów zdrowotnych.

Kup „Płytę do zjedzenia”


KTO NAGRAŁ PŁYTĘ DO ZJEDZENIA?

Katarzyna Skrzynecka Katarzyna Skrzynecka
aktorka, piosenkarka, prezenterka telewizyjna, autorka tekstów i kompozytorka. Zachęcona własnymi sukcesami po urodzeniu córeczki skutecznie przekonuje Polki, że zdrowy tryb życia się opłaca.Na płycie usłyszycie ją w roli Lalki Klary.www.zyskajforme.plwww.kasiaskrzynecka.pl
Paweł Królikowski
aktor teatralny. telewizyjny i filmowy. Prywatnie tata inspirującej gromadki dzieci. Na dużym ekranie zadebiutował rolą chuligana w filmie dla dzieci. Na naszej płycie poznacie go w roli Miśka Baryłki.
Paweł Królikowski
Rychu Peja Rychu Peja
Jeden z najpopularniejszych polskich raperów, autor tekstów i producent muzyczny. Miłośnik beatów i judo. W znanym sobie stylu przekonuje najmłodszych ziomków jak ważne jest zdrowie i witaminy.
www.pejaslumsattack.pl, www.rpsenterteyment.com, www.terrorymprodukcja.pl
Leszek Zduń
autor i reżyser słuchowiska. Aktor telewizyjny. Najmłodszym znany jako głos wielu kultowych postaci animowanych światowych produkcji dla dzieci. Prywatnie potrójny tata.
Leszek Zduń

Niech wspólne wysłuchanie opowiadania o przygodach zielonych i czerwonych warzyw będzie okazją do zastanowienia się czy Wasze dziecko odżywia się prawidłowo, czy lubi warzywa, chętnie je zjada i wie jak ważne są dla zdrowia? A może w menu Waszych pociech pojawiają się głównie niezbyt zdrowe i małowartościowe produkty? Mam nadzieję, że piosenka „Kolorowy zawrót głowy”, którą znajdziecie na naszej płycie, zainspiruje Was do eksperymentowania w kuchni razem z Waszymi dziećmi i poszukiwania Waszych ulubionych „warzywnych smaków”. Dzięki temu zadbacie o ich zdrowie i prawidłowy rozwój.

Maria Orlicka-Belka
dietetyk

Patron medyczny, Sponsor główny
Warszawski Szpital dla Dzieci Pudliszki
Partnerzy
Saga Dettol Medonet
Przyjaciele
RSP enterteyment Strawberry Fields
Patroni medialni
Radio Kolor Twoje Dziecko Przedszkolak
Świerszczyk MiniMini+ TeleToon+
BabyOnline parenting.pl